Najczęściej rekomendowane miejscowości na wczasy w Polsce

Wybierając się na krótki wyjazd na weekend albo na długie wakacje duża część turystów wybiera miejsca znane i sprawdzone. Zależnie od preferencji i upodobań można się zdecydować na górskie wycieczki, żagle na jeziorze albo leżenie plackiem na plaży w jednej z nadbrzeżnych miejscowości wypoczynkowych. W każdym z tych regionów znajduje się przynajmniej kilka kurortów, które kuszą wczasowiczów dużą ilością rozrywek, i dzięki temu są tłumnie odwiedzane i w wakacyjnym okresie, i w czasie krótkich urlopów.

Jastarnia

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Wśród miejscowości nad morzem na pewno dużą popularnością zaczęła się cieszyć Jastarnia.

Bardzo interesuje Cię podnoszona w tym tekście tematyka? Jeżeli tak, to ponadto kliknij ten odnośnik i zdobądź użyteczne info!

Leżąca w jednym z najbardziej czystych regionów morza Bałtyckiego słynie z piaszczystych, szerokich plaż. Rzecz jasna największa liczba turystów przypada na wakacyjny okres, czyli lipiec i sierpień. W tym czasie nadmorskie uliczki zaczynają się wypełniać się gwarem urlopowiczów, a w słoneczne dni ciężko jest wyszukać wolny kawałek plaży.

Czy chcesz może poddawać tę kwestię późniejszej analizie? Jeżeli tak, to zweryfikuj serwis (https://activtour.pl/kierunek/ocean-indyjski/rpa/), który publikuje podobne tematy.

Rzecz jasna bez problemów można pożyczyć sprzęt wodny, a poza tym spróbować swoich sił w nurkowaniu lub winsurfingu.

Lecz dużą zaletą Jastarni jest jej leczniczy, specyficzny klimat, dzięki czemu tę przepiękną mieścinę można odwiedzać przez cały rok. Po sezonie jest znacznie mniej turystów, ceny spadają, i wtedy można w spokoju i ciszy odpocząć jednocześnie podreperować swoje zdrowie.

morze

Autor: Justin De La Ornellas
Źródło: http://www.flickr.com
Na drugim końcu Polski, w przepięknym Beskidzie Śląskim leży jedno z najbardziej popularnych polskich uzdrowisk, czyli Ustroń. Miejscowość ta ceniona jest z licznych sanatoriów i mineralnych wód, i w zasadzie przez okrągły rok gości ogromne ilości turystów. Ustroń to doskonała baza wypadowa do wycieczek pieszych i rowerowych. W pobliżu jest kilka uroczych szlaków pieszych, prowadzących przez wspaniałe pobliskie góry, a duża ilość rowerowych ścieżek zachęca wielbicieli dwóch kółek do skorzystania z tej formy odpoczynku.

Zimowa pora to oczywiście szeroka propozycja dla snowboardzistów i narciarzy, na nich czeka kilka wyciągów w samym mieście i przynajmniej drugie tyle w pobliskiej okolicy. Dodatkowo Ustroń ma sporo do zaoferowania dla dzieci, na nich czeka Leśny Park Niespodzianek, saneczkowy tor i dwa linowe parki dla najbardziej odważnych.