Postępowanie w przypadku schorzenia kolana

Stale rośnie ilość amatorów sportów zimowych. Jednocześnie, proporcjonalnie rośnie również liczba osób, które borykają się z posezonowymi kontuzjami.

Zgadza się, sprzęt sportowy jest coraz lepszy, dlatego jesteśmy bardziej bezpieczni, jednak przykrych wypadków nie da się przewidzieć. Niedopracowana technika jazdy i niewłaściwy ekwipunek są przyczyną kontuzji. Pośród najczęściej występujących urazów na stoku wymienić można uszkodzenia ścięgien, więzadeł, zwichnięcia stawów, a także złamania kości czy stłuczenia.

Zależnie od urazu, ortopeda decyduje o dalszym leczeniu. Część pacjentów wymaga leczenia operacyjnego aby przywrócić całkowitą sprawność kolana a co ważne zabezpieczyć przed dalszym rozwojem choroby. Takie operacje wiążą się z wielką starannością wykonywanych zabiegów. Dlatego ważne jest, by klinika na którą się zdecydujemy operowała na najbardziej cenionym w świecie medycyny sprzęcie. Zapytajmy przyjaciół, sprawdźmy strony www klinik w internecie, a na pewno znajdziemy taką, której będziemy mogli zaufać.

operacja

Autor: Sadasiv Swain
Źródło: http://www.flickr.com

Stosunkowo często przeprowadzanym zabiegiem jest operacja więzadła krzyżowego stawu kolanowego (). Dobór zabiegu operacyjnego zależy od wielu czynników, czyli stopnia uszkodzenia samego więzadła, towarzyszących uszkodzeń a także poziomu aktywności sportowej. Nowoczesną, aczkolwiek bardzo popularną metodą jest terapia czynnikami wzrostu (). Przeprowadza się ją zarówno u pacjentów z urazami mięśni i ścięgien , jak i u osób z długotrwałymi chorobami układu kostno-szkieletowego.

Operacje kończyn dolnych, np. rekonstrukcja kolana () zazwyczaj wiążą się z rehabilitacją.

Czy myślisz, że odnajdziesz niezbędne dane w odniesieniu do omawianego tematu? Oczywiście, że tak – przejdź do treści (http://www.osmiornica.eu/) i kliknij w odsyłacz tutaj.

W jaki sposób odszukać dobrego rehabilitanta? W przypadku dolegliwości powypadkowych należy poszukiwać rehabilitantów wykonujących zabiegi odpowiadające dokładnie naszym urazom. Istotnym kryterium są kwalifikacje, a zatem kierunkowe wykształcenie, ukończone kursy, oraz doświadczenie zawodowe. Przed spotkaniem możemy przygotować listę pytań, na jakie chcielibyśmy uzyskać odpowiedź. Dzięki temu uda nam się odszukać fizjoterapeuty, który zagwarantuje skuteczną pomoc, zgodną ze współczesną wiedzą medyczną oraz najlepszymi praktykami w zawodzie.