Zakątki sporadycznie zwiedzane przez wędrowców

Istnieją miejsca w Kraju nieczęsto zwiedzane przez turystów. Na obszarze gminy Bełchatów znajduje się dużo interesujących obiektów zabytkowych. Przynależą do nich grupy pałacowe i dworskie, z reguły otoczone ogrodami i obiektami gospodarczymi, drewnianą świątynię parafialną, także liczne, z zasady zepsute i dziś już nieużytkowane nekropolie ewangelickie. Amatorom historii warto polecić właściwie dziewicze, przez co również sporadycznie odwiedzane gruzowiska dworu obronnego w Mikorzycach, stanowiące pozostałość najstarszej uratowanej budowli świeckiej na obszarze powiatu bełchatowskiego.

podróże

Źródło: pixabay.com

Nad strumieniami Widawką, Rakówka i ich dopływami stoją jeszcze, nieliczne już współcześnie, drewniane i murowane młyny wodne. Na obszarze Dobiecina, wsi graniczącej od wschodu z Bełchatowem, uchowały się resztki wielkiego zespołu pałacowego, na jakie składają się oficyna, obiekty gospodarcze, duży spichlerz, pozostałości parku, oraz dekoracyjna brama z częściowo ocalonym ogrodzeniem. Pasjonatom aktywnego wypoczynku polecić należy odpoczynek nad zbiornikami wodnymi, gdzie do dyspozycji są pokoje Bełchatów.

Zgłąb dodatkowo inne informacje odnośnie tej tematyki. Kliknij tutaj oraz zobacz więcej na temat (https://www.bachledaresort.pl/) tej kwestii. To też żywo Cię zaabsorbuje.

Jest również porządnie rozwinięta baza hotelarsko gastronomiczna – zajrzyj do serwisu. Ośrodek stwarza idealne warunki do rozwoju każdych rodzajów rekreacji, w tym przeróżnych gatunków turystyki aktywnej i sportów wodnych. Czas wolny można spędzać na kajakach, rowerach wodnych, łódkach i żaglówkach, jest w tym miejscu też wypożyczalnia wyposażenia wodnego. W regionie wioski Słok, blisko Bełchatowa powstał w latach siedemdziesiątych afektowany zbiornik retencyjny o nawierzchni 75 hektarów.

URL= brzegiem zbiornika znajduje się zespół wypoczynkowy. Można w tamtym miejscu też skorzystać z wytwornego hotelu, domków kempingowych, istnieją również pokoje Bełchatów.

Ciekawi Cię, jakie są moje źródła (http://karpackiepokoje.pl/)? Więc chcę zaprosić Cię, byś wszedł na moją inną stronę. Tam znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania.

Obszary leśne zasobne w grzyby, a również obecność sporych gatunków ryb w zbiorniku wodnym, tworzą doskonałe warunki na eskapady i grzybobrania. Romantyczne rozmieszczenie obszarów i dobry kształt bocznych dróg o niskim nasileniu ruchu aut to idealne miejsce wypraw rowerowych przynoszących możność czynnego i zdrowego wypoczynku. Sprawdź oceny: