Wycieczki w tropikach

Biuro podróży oferuje wycieczki na Karaiby. Karaiby to rejon między kontynentami Ameryk. Karaiby obejmują geograficznie: Antyle, Wyspy Bahama, Kajmany oraz część wysp położonych na Morzu Karaibskim.Karaiby zostały odkryte przez Kolumba w 1492 roku i stosunkowo szybko skolonizowane przez mocarstwa europejskie.W sumie obejmują one obszar 255 tys. km², a liczba ludności przekracza 40 mln.

palma

Autor: Joe deSousa
Źródło: http://www.flickr.com

Wycieczki na Dominikanę

W skład wysp Karaibskich zalicza się Dominikana. Jest to drugie co do wielkości, zaraz po Kubie – państwo na Morzu Karaibskim. Dominikana posiada niesamowity czar. To istny raj na ziemi. Są tam liczne gaje palmowe, przepiękne plaże piaszczyste, krystalicznie czysta, błękitna woda oraz
naturalne rafy koralowe. Ludność tubylcza Dominikany są niezwykle gościnni, pełni energii i wiecznie uśmiechnięci. Dominikana oferuje także wspaniałą kuchnię – soczyste owoce, świeże warzywa, niepowtarzalne owoce morza oraz dania z grilla.

Na Dominikanie można zatem rozkoszować się wypoczynkiem na rajskich plażach albo korzystać z różnorodnej oferty sportów. Można zagrać w golfa na najlepszych polach golfowych na wyspie lub nurkować, podziwiając fascynujący podwodny świat. Jasnoniebieskie, krystaliczne wody wokół Dominikany stwarzają świetne warunki do nurkowania. Znaleźć tam można naturalne rafy koralowe, różne gatunki ryb, małe jaskinie, a także zatopione wraki! Najpopularniejszymi miejscami do nurkowania są między innymi: Bayahibe, La Caleta, San Juan, wyspy Saona i Watalina oraz od strony Atlantyku – Samana i Montecristi.

Będąc na Dominikanie, warto wybrać się również na wycieczki fakultatywne.

Czy wiesz, że więcej odnajdziesz w linku (https://www.spijtanio.eu/kwatery-pracownicze-warszawa) pokrewnego serwisu? To właśnie tam przeczytasz dodatkowe wiadomości w odniesieniu do opisywanej tu kwestii.

Proponujemy wycieczki do następujących miast. Playa Cofresi jest położona niecałe 6 km od Puerto Plata. Jest znana dzięki bogatym pokładom bursztynu, piaszczystym plażom, rafom koralowym i pagórkowatej okolicy obrośniętą tropikalną roślinnością.Sosua to niebywale urokliwe miejsce zwane również karaibską Ibizą. Leży 20km na wschód od Playa Dorado. Plaże w tamtejszej okolicy zaliczane są do najpiękniejszych odcinków wybrzeża północnego.

windsurfing

Autor: Albert Torelló
Źródło: http://www.flickr.com

Dominikana – nurkowanie
Jest to doskonałe miejsce do nurkowania, jednak ze względu na bardzo wysokie fale na plażach nie można uprawiać motorowych sportów w wodzie oraz windsurfingu. Sosua jest więc doskonałym miejscem dla turystów, szukających rozrywek i aktywnego wypoczynku. Bayahibe to niebywale urokliwa wioska rybacka leżąca w niewielkiej zatoczce.Znajdują się tam charakterystyczne kolorowe domy, kawiarenki i restauracyjki, łodzie rybackie oraz piękna plaża. To wszystko gwarantuje spędzenie niezapomnianych wakacji. Warto przeczytać!