Praga w trzy dni? Z nami zobaczysz kluczowe miejsca tego niezwykłego miasta, zatem już dziś zacznij przygotowania do podróży

Zapewne nieraz zastanawiałeś się, gdzie wybrałbyś się, mając oszczędzoną gotówkę. Niewątpliwie byłyby to dalsze wyjazdy, na przykład Pekin lub Nowy York. Nie tylko dalekie podróże zapewniają niepowtarzalne wrażenia, interesujące zabytki oraz nowe doświadczenia. Dobrym wyborem, jaki nie domaga się takich finansów, są podróże do obok położonych krajów, np. do Czech. Praga to rzeczywiście piękne zabytki oraz miejsca, jakie masz szansę zobaczyć przez 2 dni.

miasto

Autor: John Menard
Źródło: http://www.flickr.com

Zacznij od kompleksu zamkowego w Hardczanach, przy jakim mieści się urokliwy ogród, zwłaszcza warty odwiedzin na wiosnę i latem ( na stronę ). To niezaprzeczalnie największy obiekt w Pradze, cena biletu zaś zależy od tego, jak wiele planujemy zwiedzić. Drugim obiektem jest Most Karola, mający 30 rzeźb. Mieści się tutaj także żelazna brama, tuż obok pomnika Św. Jana Nepomucena, na której można zostawić swoją kłódkę z imionami. To most zakochanych, w Wełtawie jest dużo kluczyków do kłódki wrzuconych przez nich. W Pradze nie brakuje też muzeów, a olbrzymie wrażenie robi Muzeum Żydowskie. Osobno trzeba zapłacić za bilet do synagogi.

Praga

Źródło: www.orlicatravel.pl

Jeżeli doceniamy zabytki religijne, nie możemy pominąć Kościoła Św. Mikołaja, który po prostu zapiera dech w piersiach.

Zainteresowały Cię opisy zawarte w naszym tekście? Jeżeli tak, to czytaj także moto czesci podobne wiadomości, dotyczące tego sektora. Zachęcamy Cię do przeczytania do kolejnej witryny.

Jest faktycznie niepowtarzalny, a od patrzenia się na mieszczące się na suficie freski aż boli głowa, ponieważ nie można oderwać od nich wzroku. Znakiem typowym dla Pragi jest ponadto Vysehrad. Dzięki temu, iż na przystankach autobusowych i kolejowych są mapy, jak również możemy je wziąć za darmo w punktach informacyjnych, nie będziemy mieć problemów, aby dotrzeć do każdego z opisanych miejsc. Warto zakupić bilet całodobowy, by nie przejmować się szukaniem biletów w ciągu dnia oraz dzięki komunikacji miejskiej dotrzeć do każdego miejsca.

Praga to dopiero pierwsza opcja na wyjazd. Z bliższych kierunków może nam także pasować Genewa w Szwajcarii. To miasto międzynarodowe, gdzie tak naprawdę trudno jest spotkać osobę, jaka posiada szwajcarski paszport (sprawdź nieco więcej). Prawie połowa ludzi ma inne pochodzenie oraz choć z tego względu dobrze zobaczyć na własne oczy ten kulturowy miks.