Pilot oraz stewardesa – profesje z przyszłością

Każdy człowiek posiada w dziecięctwie marzenia dotyczące tego, co będzie czynił w życiu. Część dzieci, szczególnie chłopców deklaruje chęć pozostania pilotem.
Jednak niestety większość z owych oświadczeń zostaje w strefie marzeń.

Grand Prix

Autor: daniel_jurena
Źródło: http://www.flickr.com
Drużyna rugby kobiet

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

Dlaczego? Droga do zostania profesjonalnym pilotem bywa długa i niebezproblemowa, stąd też ostatecznie niewielka grupa aspirantów dociera do końca. A to niedobrze, albowiem w wyniku rosnącego popytu na podróże powietrzne liczba miejsc pracy w przestworzach ciągle rośnie. Decyzję o zostaniu pilotem warto podjąć bardzo wcześnie. Dlaczego? W naszym kraju działają tylko dwie placówki kształcące do latania w przestworzach – w Rzeszowie oraz w Chełmie. Z racji wielu zainteresowanych należy odpowiednio przygotować się. Podstawą będzie matura (zobacz www.super-edu.pl/korepetycje/matematyka) z matematyki, fizyki i języka obcego, a wszystko na poziomie rozszerzonym. Szkoła przyjmie niedużą ilość zainteresowanych, a sama nauka nie należy do łatwych. Całość po to, aby bezpieczeństwo pasażerów było jak największe. Trzeba pamiętać, iż prócz samej nauki kandydat musi mieć pewne cechy, które uproszczą pracę w fachu pilota. Przede wszystkim kandydat na pilota powinien wyróżniać się doskonałym zdrowiem, a także wytrzymałością na stres, która przydaje się w przypadkach awaryjnych w czasie lotu.
Ponadplanową umiejętnością jest także zrobienie turystycznej licencji, jednakże ona nie pozwala na pracę w lotnictwie, a jedynie gwarantuje transport lotniczy siebie albo swoich bliskich w celach turystycznych. Następna licencja, ATP, zapewnia pracę na ogromnych maszynach, osiągalnych w lotnictwie.

Aby ją zdobyć należy być dorosłym, cieszyć się świetnym zdrowiem oraz mieć już licencję PPL bądź CPL. Innym zajęciem w tej branży jest radiooperator .

Zaintrygował Cię ten tekst? Jeżeli tak, to bez wahania sprawdź tutaj zdjęcia w krysztale na pomnik inne tego typu materiały – one także są godne uwagi.

Również on powinien ukończyć odpowiedni kurs.